Kaskat Isı Sistemleri

Kaskat Sistem Nedir?

Birden fazla kombinin bir araya getirilerek tek bir ısıtma sistemi meydana getirmesine denir. Kaskad sistem, iki veya daha fazla cihazın tesisata bağlanarak daha yüksek ısı elde edilmesini sağlayan sistemlerdir. Kaskad sistemlerde, kaskad kontrol panosu ile kazanlar modülayonlu çalışarak ihtiyaç kadar sisteme ısı verir.

Kaskad sistemler enerji tüketiminde yakıt tasarrufu sağlayarak, kazanları eş yaşlandırır. Bu sayede kazanların servis ve bakım kolaylığı sağlanır.

Kaskad ısıtma sistemleri, tek bir ısıtma sistemi oluşturularak konutların, otel, yurt, spor salonu, ofis ve benzeri ticari binaların ısıtılmasında kullanılabilir. Toplam 5MW kapasiteye kadar projeler kaskad sistem uygulamaları ile çözülebilir. Ayrıca merkezi kullanım suyu sistemleri için boyler veya akümülasyon tankında depolama yaparak veya kat istasyonları ile bireysel anlık ısıtma yaparak çeşitli çözümler sağlanabilir.

Kaskad sistemlerde kullanılan kazanlar duvar tipi veya yer tipi olabilirler. Kapasiteleri de çok farklı olabilir. Örneğin; 3 adet 100W kazan ile toplam 300kW kapasiteli ya da 3 adet 320kW kazan ile toplam 960kW kapasiteli kaskad sistemler yapılabilir.

Kaskad sistemler akıllı ve teknolojik kumanda panelleri ile işletilirler. Bu paneller, sisteme bağlı tüm ısıtma devrelerinin anlık toplam ısıtma ihtiyacını bir noktada toplar. Ve bu ihtiyaca karşılık gelen kapasiteyi sağlayacak kadar kazanı belirli bir sıra ile devreye alır. Kazanların çıkış suyu sıcaklıklarını da yine bu tespit edilen anlık ihtiyaca göre belirlerler.

Kaskad sistemler kompakt boyutları sayesinde kolayca taşınabilir ve montajlanır. Küçük alanlarda büyük kapasiteler sağlarlar. Duvar tipi kaskad sistemler duvara montajlanabilir, bu sayede montaj alanından tasarruf edilir. Kaskad sistemleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız,

Kaskat Isı Sistemleri

Kaskat Isı Sistemleri